Skip to main content

İnsanların yüzde sekseni hayatlarının bir noktasında sırt ağrısı çekiyor. Sırt ağrısı, yalnızca üst solunum yolu enfeksiyonları tarafından sayıca geride bırakılan, doktor muayenehanesine yapılan ziyaretlerin en yaygın ikinci nedenidir. Aslında, bel ağrısının her yıl yetişkin nüfusun yarısından fazlasını etkilediği ve tüm insanların %10’undan fazlasının sık sık bel ağrısı nöbetleri geçirdiği tahmin edilmektedir.

Belin yaralanmaya ve ağrıya yatkınlığı, belin boyun gibi omurganın çok dengesiz bir parçası olmasından kaynaklanmaktadır. Göğüs kafesi tarafından desteklenen ve stabilize edilen torasik omurganın aksine. Bu dengesizlik, ayak parmaklarımıza dokunmak, ayakkabılarımızı bağlamak veya yerden bir şey almak için büyük bir hareketliliğe sahip olmamızı sağlar, ancak yaralanma riskinin artması pahasına.

Sağlıklı olduğu ve düzgün çalıştığı sürece bel, muazzam kuvvetlere yaralanma olmadan dayanabilir. Profesyonel güç kaldırıcılar, bellerini incitmeden yerden birkaç yüz pound kaldırabilirler. Bununla birlikte, bel kısmı uyumsuzsa veya destek kasları zayıflamışsa, arabanın bagajından bir torba yiyecek almak, yerden bir şey almak veya hatta kediyi okşamak için eğilmek kadar basit bir şey olabilir. bel yaralanmasına neden olur.

Yakın zamana kadar, araştırmacılar sırt ağrısının kendi kendine iyileşeceğine inanıyorlardı. Ancak bunun doğru olmadığını öğrendik. Son araştırmalar, sırt ağrısı tedavi edilmediğinde geçici olarak kaybolabileceğini, ancak büyük olasılıkla geri döneceğini göstermiştir. Bel ağrısını ciddiye almak ve profesyonel kayropraktik bakım aramak önemlidir. Bu, özellikle tekrar tekrar tekrarlayan ağrı için geçerlidir. Kiropraktörümüzle iletişime geçin. . . yardımcı olabiliriz!

Hemen Ara

Sohbet başlat
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Nasıl yardımcı olabiliriz?