Skip to main content

Klinik Pilates

Seanslarımız uzman Fizyoterapistlerimiz tarafından verildiğinden dolayı ortopedik şikayetleri olan kişiler için son derece güvenlidir.

Son zamanların favori egzersiz şekli olan reformer pilates, 1.dünya savaşı zamanında bugüne kadar gelişerek gelmiştir.

Kişiye özel egzersiz programıyla birlikte uyguladığımız reformer pilates, kişinin kas kuvvetii artırıp, denge ve koordinasyonu geliştirerek postural bozukluğu düzeltir ve var olan ağrıyı sonladırır.

Seanslarımız uzman fizyoterapistlerimiz tarafından verildiğinden dolayı ortopedik şikayetleri olan kişiler için son derece güvenlidir.

Reformer pilates seanslarımız, danışanımızın talebine göre grup halinde veya kişiye özel şekilde verilebilmektedir.

Reformer Pilates Nedir? Reforemer Pilates Ne İşe Yarar?

Vücudun esnemesini ve sıkılaşmasını sağlayan özel tasarlanmış aletli bir egzersiz türüdür. Kişiye özel egzersiz programıyla birlikte uyguladığımız reformer pilates, uzman fizyoterapistlerimiz tarafından verildiğinden dolayı ortopedik şikayetleri olan kişiler için tedavi ve rehabilitasyon amaçlı kullanılan bir egzersiz çeşididir. Reformer pilates yapılan fizik tedavi ve manuel terapi seanslarından sonra tamamlayıcı egzersizler bütününde terapistler tartafından özel olarak seçilen hareketlerle birlikte yapılan bir spor rutini olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak sağlığını korumak isteyen bireylerde yada tedavi sonrası rehabilitasyona yardımcı olması istendiğinde fizyoterapiste yardımcı olan bir makinalı egzersiz aletidir. Kaslarda kuvvet kaybı, eklem hareket açıklığı eksikliği yada fazlalığı, kas dengesizliği, kısalığı ve ve uzunluğu gibi durumlarda reformer pilates istenilen amaca göre özel seçilen egzersizler ile birlikte çözüm sunabilir.

Reformer Pilates Ne Kadar Süre Yapılmalı Ve Reformer Pilates Kaç Seans Yapılmalı Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Reformer pilates haftada en az 2 ders yapılmak üzere uzun yıllar yapılabilir bir egzersiz türüdür. Vücüdümüzun şekillenmesi ve postürümüzde ki değişikllerin fark edilmesi için en az 3 ay devam edilmelidir.

Reformer pilates düzeltici egzersiz kapsamında yapılıyorsa terapistin belirlediği plana göre 1 hafta ile yıllar boyu devamlı uygulama da mümkündür. Pilatesin etki süresi ise beslenme ve uyku düzeni gibi hayatımıza etki eden unsurlar neticesinde etki süresi değişiklik gösterebilir.

Reformer Pilates Faydaları? Reformer Etkilileri Nedir?

Kişiye özel egzersiz programıyla birlikte uyguladığımız reformer  pilates, kişinin kas kuvveti artırıp, denge ve koordinasyonu geliştirerek postural bozukluğu düzeltir ve var olan ağrıyı sonlandırır. Tüm vücut kaslarının kuvvetlenmesini sağlar. Özellikle omurga kaslarının güçlendirilmesi ve esnemesini sağlar bu sayede dik durmamızı ve kamburluk riskini ortadan kaldırır. Reformer pilates gerekliliğine göre kısa kas gruplarını uzatıp, dengesizliği olan hastanın dengesizliğini ortadan kaldırır, kuvvet ve dayanıklılığı arttırarak günlük hayatta daha dengeli bir postüre sahip olmamızı sağlar çünkü reformer pilates spor salonu ve fitness mantığındaki büyük kas gruplarına nazaran daha küçük ve dışarıdan gözlemlenemeyen omurga kaslarını da çalıştırır.

Reformer Pilates Zayıflatır Mı? Reformer Pilates Diyeti?

Kilo vermemizin temel kurallarından biri, kalori dengesini bozarak yaktığımızdan daha az kalori vücuduma alarak sağlanan temel kuralımızdır. Bu neticede sağlıklı yapılan bşr beslenme düzeni ile yapacağımız 1 saatlik reformer pilates saatte ortalama 250-300 kalori aralığında kalori yakmamıza olanak sağlar. Direnç yayına karşın kuvvet aktarımı yapılarak platformun hareket ettirilmesi sağlandığından kasların yorgunluk seviyesini ayarlama amaca uygun olarak seans boyunca yanımızda bulunan terapistimiz tarafından yapılmalıdır.

Reformer Pilatesi Kimler Yapabilir?

Reformer pilates makinasını ve egzersiz eğitimi olan uzman fizyoterpistler eşliğinde reformer pilatesi herkes yapabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Reformer Pilates Nedir? Reformer Pilates Ne İşe Yarar?

Vücudun esnemesini ve sıkılaşmasını sağlayan özel tasarlanmış aletli bir egzersiz türüdür. Kişiye özel egzersiz programıyla birlikte uyguladığımız reformer pilates, uzman fizyoterapistlerimiz tarafından verildiğinden dolayı ortopedik şikayetleri olan kişiler için tedavi ve rehabilitasyon amaçlı kullanılan bir egzersiz çeşididir.  Kas güçsüzlüğünün giderilmesi, kısalan kasları uzatma, bel ağrıları ve boyun ağrılarında, omurga problemlerinde, skolyoz, kamburluk gibi problemlerin düzeltilmesinde kullanılır.

Reformer pilates seanslarımız, danışanımızın talebine göre grup halinde veya kişiye özel şekilde verilebilmektedir.

Reformer Pilates Ne Kadar Süre Yapılmalı Ve Reformer Pilates Kaç Seans Yapılmalı Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Reformer pilates haftada en az 2 ders yapılmak üzere uzun yıllar yapılabilir bir egzersiz türüdür. Vücüdümüzun şekillenmesi ve postürümüzde ki değişikllerin fark edilmesi için en az 3 ay devam edilmelidir.

Reformer Pilates Faydaları? Reformer Etkileri

Kişiye özel egzersiz programıyla birlikte uyguladığımız reformer  pilates, kişinin kas kuvveti artırıp, denge ve koordinasyonu geliştirerek postural bozukluğu düzeltir ve var olan ağrıyı sonlandırır. Tüm vücut kaslarının kuvvetlenmesini sağlar. Özellikle omurga kaslarının güçlendirilmesi ve esnemesini sağlar bu sayede dik durmamızı ve kamburluk riskini ortadan kaldırır.

Reformer Pilates Zayıflatır Mı? Reformer Pilates Diyeti?

Reformer pilates antrenmanı 1 saatte ortalama bir kişi için 300 kalori harcar düzenli yapıldığı takdirde yağ yakımını destekler ancak diğer antrenmanlardan farklı olarak kasların bir yay sitemine karşı olan direnci sayesinde ve yer çekimine karşı yapılışıyla beraber  yüksek tekrarı ile daha çok sıkılaşma ve şekillenmek içindir.  Reformer diyeti antrenmanlardan sonra 1 saat içinde protein ağırlıklı beslenilmelidir. Bunun yanı sıra terlemeye bağlı kaybedilen minareler için mineralli su ve besin takviyesi kullanılabilir.

Reformer Pilatesi Kimler Yapabilir?

Uzman fizyoterapist eşliğinde reformer pilatesi herkes yapabilir.

Hemen Ara

Sohbet başlat
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Nasıl yardımcı olabiliriz?